Aktuální virová situace

02.11.2021
Milí rodiče,

asi jste v poslední době zaznamenali zvýšený výskyt respiračních onemocnění u dětí. Více jsou nemocné menší děti, tedy z MŠ a prvních tříd. Chtěla bych Vás požádat, pokud začnou děti kašlat, vyzkoušejte nejdříve léčbu podle charakteru kašle.
Na vlhký kašel: Mucosolvan Junior sirup 3x2,5ml u malých dětí a 3x5ml u větších nad 5let, ACC sirup nebo Ambrobene. Z bylinkových Bronchipret. Všechny tyto sirupy můžete podávat do 16-17hodin. Ne později, dráždily by děti v noci.
Na suchý kašel: Levopront nebo Sinecod kapky. Výborný býval Ditustat, který bohužel není k dostání. Tyto kapky lze podat i při nočním kašli.
Pokud děti kašlou v noci je vhodné před spaním podat Fenistil kapky, pokud máte, opět mají výpadek. Pokud nemáte, zavolejte a pošlu Vám recept na Jovesto sirup. Vyzkoušejte léčbu kašle 3-5dnů. Doplňte ji průduškovým čajem. Pokud se kašel nezlepší, zavolejte a přijdete na poslech.
Při rýmě je vhodná mořská voda, nebo Sterimar. Pokud by měly děti hnisavou sekreciz nosu - zelenou, nebo žlutou - zavolejte, pošlu Vám recept na Pamycon.
Moc Vám děkuji za pomoc a pochopení. Pokud sami něco vyzkoušíte, bude se nám lépe určovat další léčba při návštěvě ordinace.
Přeji Vám pevné nervy a úspěchy při léčbě.
Pěkný den